APC AP9641
SKU: CS4805176MPN: AP9641UPC/EAN: 731304355540
APC UPS Network Management Card 3 with Environmental Monitoring

Contact us for pricing and availability
Product Details
UPS Network Management Card 3 with Environmental Monitoring
Attributes
| Additional Specification | UPS network management cards 3 |
| Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -5-45 °C |
| Authentication | radius |
| Mounting Mode | not rack-mountable |
| Mounting Preference | no preference |
| Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Product Certifications | AS/NZS 3548 (C-Tick) class A# #FCC part 15 class A# #GOST# #VCCI class A |
| Relative Humidity | 0-95 % |
| Standards | EN 55022 class A# #EN 55024# #ICES-003 |
| Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Storage Relative Humidity | 0-95 % |
| Apcadditional Specification | UPS network management cards 3 |
| Apcambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Apcambient Air Temperature For Storage | -5-45 °C |
| Apcauthentication | radius |
| Apcmounting Mode | not rack-mountable |
| Apcmounting Preference | no preference |
| Apcoperating Altitude | 0…10000 ft |
| Apcproduct Certifications | AS/NZS 3548 (C-Tick) class A# #FCC part 15 class A# #GOST# #VCCI class A |
| Apcrelative Humidity | 0-95 % |
| Apcstandards | EN 55022 class A# #EN 55024# #ICES-003 |
| Apcstorage Altitude | 0-50000 ft |
| Apcstorage Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Additional Specification | UPS network management cards 3 |
| Sena Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Sena Ambient Air Temperature For Storage | -5-45 °C |
| Sena Authentication | radius |
| Sena Mounting Mode | not rack-mountable |
| Sena Mounting Preference | no preference |
| Sena Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Sena Product Certifications | AS/NZS 3548 (C-Tick) class A# #FCC part 15 class A# #GOST# #VCCI class A |
| Sena Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Standards | EN 55022 class A# #EN 55024# #ICES-003 |
| Sena Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Sena Storage Relative Humidity | 0-95 % |
Specifications
| SKU | CS4805176 |
|---|---|
| MPN | AP9641 |
| UPC/EAN | 731304355540 |










