APC AP4452
SKU: CS4805141MPN: AP4452UPC/EAN: 731304333500
RACK ATS, 120V, 20A, L5-20 IN, (10) 5-20R OUT

Contact us for pricing and availability
Documents
Product Details
RACK ATS, 120V, 20A, L5-20 IN, (10) 5-20R OUT
Provides redundant rack mount power to single-corded equipment
Includes: Mounting Hardware, Rack Mounting Brackets, Serial Configuration Cable
Attributes
| Sena In Rated Current | 16 A |
| Sena Ambient Air Temperature For Operation | -5-45 °C |
| Sena Ambient Air Temperature For Storage | -25-65 °C |
| Sena Colour | black |
| Sena Colour 1 | black |
| Sena Curve Equation | efficiency |
| Sena Curve Load Maximum | 1.0000 |
| Sena Curve X Axis Maximum | 1.0000 |
| Sena Curve X Axis Title | load |
| Sena Curve X Axis Units | percentage |
| Sena Curve Y Axis Maximum | 1.0000 |
| Sena Curve Y Axis Minimum | 0.5000 |
| Sena Curve Y Axis Title | efficiency |
| Sena Curve Y Axis Units | percentage |
| Sena Input Current Limits | 20 A |
| Sena Input Voltage | 120 V |
| Sena Input Voltage 1 | 120 V |
| Sena Load Capacity | 1920 VA |
| Sena Max Current Draw | 20 A |
| Sena Max Line Current | 20 A |
| Sena Mounting Location | front# #rear |
| Sena Mounting Mode | rack-mounted |
| Sena Mounting Preference | no preference |
| Sena Network Frequency | 50/60 Hz |
| Sena Number Of Cables | 2.0000 |
| Sena Number Of Power Socket Outlets | 10 NEMA 5-20R |
| Sena Number Of Power Socket Outlets 1 | 10 NEMA 5-20R |
| Sena Number Of Rack Unit | 1U |
| Sena Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Sena Output Voltage | 120 V |
| Sena Output Voltage 1 | 120 V |
| Sena Plug Standard | NEMA L5-20P |
| Sena Protection Type | without circuit breaker |
| Sena Relative Humidity | 5-95 % |
| Sena Standards | EN 55022 class A# #FCC part 15 class A |
| Sena Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Sena Storage Relative Humidity | 5-95 % |
| Sena Ups Size | S |
Specifications
| SKU | CS4805141 |
|---|---|
| MPN | AP4452 |
| UPC/EAN | 731304333500 |










