Square D ZB4BA3
SKU: CS1674429MPN: ZB4BA3
Head for non illuminated push button, Harmony XB4, metal, flush, green, 22mm, spring return, unmarked

$13.01
UnitAvailable on backorder
Product Details
green flush pushbutton head Ø22 spring return unmarked
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | chromium plated metal |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB4 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 10000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Product Certifications | CSA# #DNV# #BV# #GL# #LROS (Lloyds register of shipping)# #UL listed |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB4 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
| Standards | JIS C8201-5-1# #UL 508# #EN/IEC 60947-5-5# #CSA C22.2 No 14# #EN/IEC 60947-5-1# #EN/IEC 60947-1# #EN/IEC 60947-5-4# #JIS C8201-1 |
Specifications
| SKU | CS1674429 |
|---|---|
| MPN | ZB4BA3 |











