Square D ZB5AV033
SKU: CS1156295MPN: ZB5AV033Alternate Part #: SQD-ZB5AV033UPC/EAN: 3389110908084
Head for pilot light, Harmony XB5, plastic, green, 22mm, universal LED, plain lens

$8.05
Unit2 in stock
Product Details
Green Pilot Light head Ø22 plain lens for integral LED
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Cap Operator Or Lens Colour | green |
| Cap Operator Or Lens Colour 1 | green |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Additional Information | with plain lens |
| Product Compatibility | integral LED |
| Product Or Component Type | head for pilot light |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS1156295 |
|---|---|
| MPN | ZB5AV033 |
| Alternate Part # | SQD-ZB5AV033 |
| UPC/EAN | 3389110908084 |











