ACI A/100-2W-DO-8"
SKU: CS6285798MPN: A/100-2W-DO-8"Alternate Part #: 119952
100 Ohm (Two Wires) RTD, Duct, Without Box, 8”
Contact us for pricing and availability
Product Details
Product Configuration
Wire Standard Leads
Length 8”
Sensor 100-2W (100 Ω, 2 wires)
Product Family Specifications
Stability +/- 0.03% after 1000 Hours @ 300ºC (572ºF)