ACI A/1K-2W-DO-18"
SKU: CS6288700MPN: A/1K-2W-DO-18"Alternate Part #: 142487
1,000 Ohm (Two Wires) RTD, Duct, Without Box, 18”
Contact us for pricing and availability
Product Details
Product Configuration
Wire Standard Leads
Length 18”
Sensor 1K-2W (1,000 Ω, 2 wires)
Product Family Specifications
Stability +/- 0.03% after 1000 Hours @ 300ºC (572ºF)