Pepperl+Fuchs PS1000-A6-24.5
SKU: CS5517688MPN: PS1000-A6-24.5Alternate Part #: 70103517
Product Details
Power Supply, Device type: device for DIN rail mounting, Connection type: Screw terminals, Function: Standard, Power: 120 W, Voltage range: 100 … 240 V AC (-15 %/+10 %), 50 … 60 Hz (±6 %) 110 … 150 V DC (±20 %), Output voltage: 24 VDC, Output current: 5 A, Special features: Fault indication output, Potentiometer, Dimensions: 32 x 124 x 102 mm (W x H x D) , without DIN mounting rail