Pepperl+Fuchs PS1000-A6-24.20.R
SKU: CS5517687MPN: PS1000-A6-24.20.RAlternate Part #: 70103524
Product Details
Power Supply, Device type: device for DIN rail mounting, Connection type: Removable screw terminals, Function: redundancy, Power: 480 W, Voltage range: 100 … 240 V AC (-15 %/+10 %), 50 … 60 Hz (±6 %) 110 … 150 V DC (±20 %), Output voltage: 24 VDC, Output current: 20 A, Special features: Fault indication output, Redundancy, Dimensions: 48 x 124 x 127 mm (W x H x D) , without plugs and without DIN mounting rail