Pepperl+Fuchs PS1000-A6-24.10
SKU: CS5517684MPN: PS1000-A6-24.10Alternate Part #: 70103520
Product Details
Power Supply, Device type: device for DIN rail mounting, Connection type: Screw terminals, Function: Standard, Power: 240 W, Voltage range: 100 … 240 V AC (-15 %/+10 %), 50 … 60 Hz (±6 %) 110 … 150 V DC (±20 %), Output voltage: 24 VDC, Output current: 10 A, Special features: Fault indication output, Potentiometer, Dimensions: 39 x 124 x 117 mm (W x H x D) , without DIN mounting rail