Pepperl+Fuchs PS1000-A6-12.16
SKU: CS5517683MPN: PS1000-A6-12.16Alternate Part #: 70103519
Power Supply
UnitAvailable on backorder
Product Details
Power Supply, Device type: device for DIN rail mounting, Connection type: Screw terminals, Function: Standard, Power: 192 W, Voltage range: 100 … 240 V AC (-15 %/+10 %), 50 … 60 Hz (±6 %) 110 … 150 V DC (±20 %), Output voltage: 12 V DC, Output current: 16 A, Special features: Fault indication output, Potentiometer, Dimensions: 39 x 124 x 117 mm (W x H x D) , without DIN mounting rail