Eaton EHD3122A3K0001A000
SKU: CS5481061MPN: EHD3122A3K0001A000Alternate Part #: 3-4779-20256AUPC/EAN: 786689161750
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 312A, 125 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR non-byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | Space heater fault) Non-bypass light kit (power on run |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5481061 |
|---|---|
| MPN | EHD3122A3K0001A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20256A |
| UPC/EAN | 786689161750 |
