Eaton EHD3122A1K00010000
SKU: CS5481056MPN: EHD3122A1K00010000Alternate Part #: 3-4779-20250AUPC/EAN: 786689161545
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 312A, 125 hp 230V NEMA 1 std HVAC high SCCR non-byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | Non-bypass light kit (power on run fault) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5481056 |
|---|---|
| MPN | EHD3122A1K00010000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20250A |
| UPC/EAN | 786689161545 |
