Eaton EHD3D95ACK00000000
SKU: CS5481033MPN: EHD3D95ACK00000000Alternate Part #: 3-4778-50057AUPC/EAN: 786689156787
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 3.9A, 3 hp 575V NEMA 3R xl std HVAC high SCCR
Attributes
| Amperage Rating | 3.9A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R oversized |
| Horsepower | 3 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 575 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5481033 |
|---|---|
| MPN | EHD3D95ACK00000000 |
| Alternate Part # | 3-4778-50057A |
| UPC/EAN | 786689156787 |
