Eaton EHD3D95ABK00000000
SKU: CS5481032MPN: EHD3D95ABK00000000Alternate Part #: 3-4778-50056AUPC/EAN: 786689156770
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 3.9A, 3 hp 575V NEMA 12 xl std HVAC high SCCR
Attributes
| Amperage Rating | 3.9A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 oversized |
| Horsepower | 3 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 575 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5481032 |
|---|---|
| MPN | EHD3D95ABK00000000 |
| Alternate Part # | 3-4778-50056A |
| UPC/EAN | 786689156770 |
