Eaton EHD1925A3K0001A000
SKU: CS5480935MPN: EHD1925A3K0001A000Alternate Part #: 3-4779-50248AUPC/EAN: 786689161880
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 192A, 200 hp 575V NEMA 3R std HVAC high SCCR non-byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | fault) Space heater run Non-bypass light kit (power on |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5480935 |
|---|---|
| MPN | EHD1925A3K0001A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50248A |
| UPC/EAN | 786689161880 |
