Eaton EHB1922A3KS0F2A000
SKU: CS5476267MPN: EHB1922A3KS0F2A000Alternate Part #: 3-4779-20132AUPC/EAN: 786689084479
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp aux cont byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Space heater Bypass light kit (on, VFD run, fault, bypass run) Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476267 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A3KS0F2A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20132A |
| UPC/EAN | 786689084479 |
