Eaton EHD1925A3K0000A000
SKU: CS5480933MPN: EHD1925A3K0000A000Alternate Part #: 3-4779-50246AUPC/EAN: 786689161866
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 192A, 200 hp 575V NEMA 3R std HVAC high SCCR space heater
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Space heater |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5480933 |
|---|---|
| MPN | EHD1925A3K0000A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50246A |
| UPC/EAN | 786689161866 |
