Eaton EHB3122A3KS0E00000
SKU: CS5477235MPN: EHB3122A3KS0E00000Alternate Part #: 3-4779-20221AUPC/EAN: 786689089665
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477235 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A3KS0E00000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20221A |
| UPC/EAN | 786689089665 |
