Eaton EHB3122A1KS0G20000
SKU: CS5477215MPN: EHB3122A1KS0G20000Alternate Part #: 3-4779-20200AUPC/EAN: 786689088729
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 1 std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | VFD run bypass run) fault Manual bypass switch Bypass light kit (on Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477215 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A1KS0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20200A |
| UPC/EAN | 786689088729 |

