Eaton EHB3D04A3JS002A000
SKU: CS5476722MPN: EHB3D04A3JS002A000Alternate Part #: 3-4774-40052AUPC/EAN: 786689094713
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 3.0A, 1.5 hp 480V NEMA 3R std HVAC base SCCR 2 contactor byp byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 3A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 1.50 hp |
| Options | Space heater Bypass light kit (on, VFD run, fault, bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476722 |
|---|---|
| MPN | EHB3D04A3JS002A000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40052A |
| UPC/EAN | 786689094713 |


