Eaton EHB3D04A2JV0000000
SKU: CS5476686MPN: EHB3D04A2JV0000000Alternate Part #: 3-4774-40021AUPC/EAN: 786689096427
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 3.0A, 1.5 hp 480V NEMA 12 std HVAC base SCCR 2 contactor byp w/ iso fusing
Attributes
| Amperage Rating | 3A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation fusing |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 1.50 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476686 |
|---|---|
| MPN | EHB3D04A2JV0000000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40021A |
| UPC/EAN | 786689096427 |
