Danfoss 080Z4021
SKU: CS5083679MPN: 080Z4021
System manager, AK-SM 850A

$4,931.29
Unit1 Unit Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Controller type: Data Collection, Monitor.unit, Application area: Refrigeration license, Communication type: ETHER
Attributes
| Application Area | Refrigeration license |
| Approval | C UL US LISTED |
| China Rohs Compliance | Out of scope |
| Communication Type | ETHER |
| Controller Type | Data Collection, Monitor.unit |
| Digital Outputs Do Pc | 2 pc |
| Display On Front | Yes |
| Enclosure Rating Ip | IP20 |
| Frequency Hz | 50/60 Hz |
| Function | Data Collection, Monitor.unit |
| Further Information | w. Display & Keypad |
| Other Rohs Documentation | EAEU RoHS |
| Packing Format | Single pack |
| Product Group | Supervisory solutions |
| Product Language | Chinese |
| Product Name Description | System manager |
| Quantity Per Packing Format | 1 pc |
| Supply Voltage V Ac Max | 240 V |
| Supply Voltage V Ac Min | 100 V |
| Type | AK-SM 850A |
| Volume | 11.246 Liter |
Specifications
| SKU | CS5083679 |
|---|---|
| MPN | 080Z4021 |








