Danfoss 080Z4028
SKU: CS5083681MPN: 080Z4028
System manager, AK-SM 880A

Contact us for pricing and availability
Product Details
Function: Data Collection, Monitor.unit, Application area: Full Store, Enclosure rating IP: IP20, Controller type: System manager
Attributes
| Application Area | Full Store |
| Approval | C UL US LISTED |
| China Rohs Compliance | Out of scope |
| Communication Type | CANBUS |
| Controller Type | System Manager |
| Digital Outputs Do Pc | 2 pc |
| Display On Front | Yes |
| Enclosure Rating Ip | IP20 |
| Frequency Hz | 50/60 Hz |
| Function | Data Collection, Monitor.unit |
| Further Information | w. Display & touchscreen |
| Other Rohs Documentation | EAEU RoHS |
| Packing Format | Single pack |
| Product Group | Supervisory solutions |
| Product Language | Chinese |
| Product Name Description | System manager |
| Quantity Per Packing Format | 1 pc |
| Supply Voltage V Ac Max | 240 V |
| Supply Voltage V Ac Min | 100 V |
| Type | AK-SM 880A |
| Volume | 11.246 Liter |
Specifications
| SKU | CS5083681 |
|---|---|
| MPN | 080Z4028 |








