Eaton 38RDB4-HVM
SKU: CS5022956MPN: 38RDB4-HVMAlternate Part #: 140D341G19UPC/EAN: 786670000235
Product Details
RDB expulsion fuse mounting parts, used with Type RDB expulsion fuses, 300A, 38 kV max., 250A BIL, Vertical mounting
Attributes
| Amperage Rating | 300 A |
| Impulse Withstand Voltage | 250 A |
| Used With | Type RDB expulsion fuses |
| Voltage Rating | 38 kV |