Eaton XTFC032BCWD
SKU: CS5009059MPN: XTFC032BCWDAlternate Part #: 3-1814-314AUPC/EAN: 782116606566
Product Details
UL 508 Type F - XT IEC FVNR Combination Motor Controller, 32A, 45 mm Frame size, 48 Vdc coil
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Rating | 1 NO, 1 NC auxiliary contact |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |
| Overload Range | 0.1 to 32 A |