Eaton XTAR065D11RD3E032
SKU: CS5007126MPN: XTAR065D11RD3E032Alternate Part #: 3-2147-739AUPC/EAN: 786685091167
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 65A |
| Auxiliary Contacts | Side-mounted |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame | D |
| Frame Size | 55 mm |