Eaton XTAE040D00T3E032
SKU: CS5002477MPN: XTAE040D00T3E032Alternate Part #: 3-2237-042AUPC/EAN: 786685083827
Attributes
| Amperage Rating | 40A |
| Coil | 24 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 0 NO, 0 NC |
| Frame | D |
| Frame Size | 55 mm |