Eaton XTAE025C10R006
SKU: CS5001374MPN: XTAE025C10R006Alternate Part #: 3-1812-959AUPC/EAN: 782116858750
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |