Eaton XTAE015B10WD3E005
SKU: CS4999879MPN: XTAE015B10WD3E005UPC/EAN: 786685055046
Eaton XT IEC electronic motor starter
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |