Eaton XTAE015B10Y3E005
SKU: CS4999913MPN: XTAE015B10Y3E005Alternate Part #: 3-2235-3273AUPC/EAN: 786685054247
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,48 V 50 Hz,1NO,B frame,45 mm,1-5 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 48 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |