Eaton XTAE015B01R016
SKU: CS4999413MPN: XTAE015B01R016Alternate Part #: 3-1802-1631AUPC/EAN: 782116846214
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |