Eaton XTAE012B10E001
SKU: CS4998893MPN: XTAE012B10E001Alternate Part #: 3-1802-1225AUPC/EAN: 782116842803
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,12 A,208 V 60 Hz,1NO,B frame,45 mm,0.6-1 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 208 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |