Eaton XTAE012B01R006
SKU: CS4998649MPN: XTAE012B01R006Alternate Part #: 3-1802-1064AUPC/EAN: 782116841141
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |