Eaton SL7-AP230-M
SKU: CS4979449MPN: SL7-AP230-MAlternate Part #: MSAA171289UPC/EAN: 04015081678334
Eaton SL7 stacklight acoustic module

Contact us for pricing and availability
Product Details
Acoustic Module, SL7, 70 mm, Multi-tone (8), adjustable, 230/240 Vac, Black, 100 dB, 500-2700 Hz, Internal DIP switch, internal potentiometer, (1), UL type 4, 4X, 13 , IP66
Attributes
| Accessories | Internal DIP switch, internal potentiometer |
| Color | Black |
| Decibel | 100 dB |
| Enclosure | UL type 4, 4X, 13 |
| Environmental Rating | IP66 |
| Model | Multi-tone (8) Adjustable |
| Quantity | 1.0000 |
| Series | SL7 |
| Type | 70 mm |
| Voltage Rating | 230/240 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4979449 |
|---|---|
| MPN | SL7-AP230-M |
| Alternate Part # | MSAA171289 |
| UPC/EAN | 04015081678334 |




