Eaton SL7-AP230-E
SKU: CS4979448MPN: SL7-AP230-EAlternate Part #: MSAA171286UPC/EAN: 04015081678310
Eaton SL7 stacklight acoustic module

Contact us for pricing and availability
Product Details
Acoustic Module, SL7, 70 mm, Continuous or pulsed tone, External actuation, 230/240 Vac, Black, 100 dB, 2800 Hz, Internal potentiometer, 2 assigned inputs, (1), UL type 4, 4X, 13 , IP66
Attributes
| Accessories | Internal potentiometer |
| Actuator | External actuation |
| Color | Black |
| Decibel | 100 dB |
| Enclosure | UL type 4, 4X, 13 |
| Environmental Rating | IP66 |
| Frequency Rating | 2800 Hz |
| Model | Continuous Pulsed tone |
| Number Of Inputs | 2 assigned |
| Quantity | 1.0000 |
| Series | SL7 |
| Type | 70 mm |
| Voltage Rating | 230/240 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4979448 |
|---|---|
| MPN | SL7-AP230-E |
| Alternate Part # | MSAA171286 |
| UPC/EAN | 04015081678310 |





