Eaton SL4-AP230
SKU: CS4979369MPN: SL4-AP230Alternate Part #: MSAA171381UPC/EAN: 04015081679102
Eaton SL4 stacklight acoustic module

Contact us for pricing and availability
Product Details
Acoustic Module, SL4, 40 mm, Continuous tone, 21A max., 230/240 Vac, Black, 80 dB, UL type 4, 4X, 13 , IP66
Attributes
| Color | Black |
| Decibel | 80 dB |
| Enclosure | UL type 4, 4X, 13 |
| Environmental Rating | IP66 |
| Model | Continuous tone |
| Rated Operational Current | 21 A maximum |
| Series | SL4 |
| Type | 40 mm |
| Voltage Rating | 230/240 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4979369 |
|---|---|
| MPN | SL4-AP230 |
| Alternate Part # | MSAA171381 |
| UPC/EAN | 04015081679102 |







