Eaton SL7-AP230
SKU: CS4979447MPN: SL7-AP230Alternate Part #: MSAA171283UPC/EAN: 04015081678129
Eaton SL7 stacklight acoustic module

Contact us for pricing and availability
Product Details
Acoustic Module, SL7, 70 mm, Continuous tone, adjustable, 43A max., 230/240 Vac, Black, 100 dB, 2800 Hz, Internal DIP switch, internal potentiometer, (1), UL type 4, 4X, 13 , IP66
Attributes
| Accessories | Internal DIP switch, internal potentiometer |
| Color | Black |
| Decibel | 100 dB |
| Enclosure | UL type 4, 4X, 13 |
| Environmental Rating | IP66 |
| Frequency Rating | 2800 Hz |
| Model | Adjustable Continuous tone |
| Quantity | 1.0000 |
| Rated Operational Current | 43 A maximum |
| Series | SL7 |
| Type | 70 mm |
| Voltage Rating | 230/240 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4979447 |
|---|---|
| MPN | SL7-AP230 |
| Alternate Part # | MSAA171283 |
| UPC/EAN | 04015081678129 |




