Eaton SL4-AP24
SKU: CS4979370MPN: SL4-AP24Alternate Part #: MSAA171379UPC/EAN: 04015081679089
Eaton SL4 stacklight acoustic module




Contact us for pricing and availability
Product Details
Acoustic Module, SL4, 40 mm, Continuous tone, 39A max., 24 Vac/Vdc, Black, 80 dB, UL type 4, 4X, 13 , IP66
Attributes
| Color | Black |
| Decibel | 80 dB |
| Enclosure | UL type 4, 4X, 13 |
| Environmental Rating | IP66 |
| Model | Continuous tone |
| Rated Operational Current | 39 A maximum |
| Series | SL4 |
| Type | 40 mm |
| Voltage Rating | 24 Vac/Vdc |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4979370 |
|---|---|
| MPN | SL4-AP24 |
| Alternate Part # | MSAA171379 |
| UPC/EAN | 04015081679089 |







