Eaton ELLBE3630W
SKU: CS4866369MPN: ELLBE3630WAlternate Part #: 69D4606G02UPC/EAN: 782116142040
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module





$5,043.54
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module, LG-frame, Molded case switch, Three-pole, 630A, 415 Vac, Without terminals, Earth Leakage, Earth leakage modules, 50/60 Hz, Bottom mounted
Attributes
| Accessories | Earth leakage modules |
| Amperage Rating | 630 A |
| Circuit Breaker Frame Type | Molded case switch |
| Class | Earth leakage |
| Frame | LG |
| Frequency Rating | 50 to 60 Hz |
| Mounting Method | Bottom |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Terminals | Without terminals |
| Type | Earth leakage modules |
| Voltage Rating | 415 Vac |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4866369 |
|---|---|
| MPN | ELLBE3630W |
| Alternate Part # | 69D4606G02 |
| UPC/EAN | 782116142040 |







