Eaton ELJBN3150W
SKU: CS4866364MPN: ELJBN3150WAlternate Part #: 69D2610G03UPC/EAN: 786679118955
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module

$1,965.22
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module, JG-frame, Complete breaker, Three-pole, 150A, 480 Vac, Without terminals, Earth Leakage, Earth leakage modules, 50/60 Hz, Bottom mounted
Attributes
| Accessories | Earth leakage modules |
| Amperage Rating | 150 A |
| Circuit Breaker Frame Type | Complete breaker |
| Class | Earth leakage |
| Frame | JG |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Mounting Method | Bottom |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Terminals | Without terminals |
| Type | Ground fault modules |
| Voltage Rating | 480 Vac |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4866364 |
|---|---|
| MPN | ELJBN3150W |
| Alternate Part # | 69D2610G03 |
| UPC/EAN | 786679118955 |






