Eaton ELJBE4250W
SKU: CS4866363MPN: ELJBE4250WAlternate Part #: 69D2611G04UPC/EAN: 786679118986
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module





$3,249.96
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module, JG-frame, Complete breaker, Four-pole, 250A, 415 Vac, Without terminals, Earth Leakage, Earth leakage modules, 50/60 Hz, Bottom mounted
Attributes
| Accessories | Earth leakage modules |
| Amperage Rating | 250 A |
| Circuit Breaker Frame Type | Complete breaker |
| Class | Earth leakage |
| Frame | JG |
| Frequency Rating | 50 to 60 Hz |
| Mounting Method | Bottom |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Terminals | Without terminals |
| Type | Earth leakage modules |
| Voltage Rating | 415 Vac |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4866363 |
|---|---|
| MPN | ELJBE4250W |
| Alternate Part # | 69D2611G04 |
| UPC/EAN | 786679118986 |







