Eaton ELJBN4150W
SKU: CS4866366MPN: ELJBN4150WAlternate Part #: 69D2611G05UPC/EAN: 786679118993
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module





$2,607.60
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Series G molded case circuit breaker earth leakage module, JG-frame, Complete breaker, Four-pole, 150A, 480 Vac, Without terminals, Earth Leakage, Earth leakage modules, 50/60 Hz, Bottom mounted
Attributes
| Accessories | Earth leakage modules |
| Amperage Rating | 150 A |
| Circuit Breaker Frame Type | Complete breaker |
| Class | Earth leakage |
| Frame | JG |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Mounting Method | Bottom |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Terminals | Without terminals |
| Type | Ground fault modules |
| Voltage Rating | 480 Vac |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4866366 |
|---|---|
| MPN | ELJBN4150W |
| Alternate Part # | 69D2611G05 |
| UPC/EAN | 786679118993 |







