Eaton CVH3110W
SKU: CS4841746MPN: CVH3110WAlternate Part #: 6628C56G11UPC/EAN: 786685953823
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker





$1,622.04
UnitAvailable on backorder
Product Details
CVH 3 Pole 100 Amps 100kA 240 VAC No Terminals
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | CVH |
| Interrupt Rating | 100 kAIC |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Terminals | No terminals |
| Type | Molded Case Circuit Breaker |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4841746 |
|---|---|
| MPN | CVH3110W |
| Alternate Part # | 6628C56G11 |
| UPC/EAN | 786685953823 |

