Eaton CV2110W
SKU: CS4841931MPN: CV2110WAlternate Part #: 6628C58G11UPC/EAN: 786685953847
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker





$712.19
UnitAvailable on backorder
Product Details
CV 2 Pole 100 Amps 65kA 240 VAC No Terminals
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | CV |
| Interrupt Rating | 65 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Terminals | No terminals |
| Type | Molded Case Circuit Breaker |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4841931 |
|---|---|
| MPN | CV2110W |
| Alternate Part # | 6628C58G11 |
| UPC/EAN | 786685953847 |


