Eaton CVH2110W
SKU: CS4841676MPN: CVH2110WAlternate Part #: 6628C59G11UPC/EAN: 786685953755
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker





$731.40
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker,Molded Case Circuit Breaker,100 A,100 kAIC,Two-pole,240 V,CVH,Load terminals
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | CVH |
| Interrupt Rating | 100 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Terminals | No terminals |
| Type | Molded Case Circuit Breaker |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4841676 |
|---|---|
| MPN | CVH2110W |
| Alternate Part # | 6628C59G11 |
| UPC/EAN | 786685953755 |

