Eaton CVH2110XMM
SKU: CS4841678MPN: CVH2110XMMAlternate Part #: 6628C59G86UPC/EAN: 786685953786
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker





$876.03
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton CH thermal magnetic circuit breaker,Molded Case Circuit Breaker,100 A,100 kAIC,Two-pole,240 V,CVH,Line terminals
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | CVH |
| Interrupt Rating | 100 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Special Features | Includes mounting kit for 200 A 1MP, 1MM, 3MM residential stacks |
| Terminals | Load |
| Type | Molded Case Circuit Breaker |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4841678 |
|---|---|
| MPN | CVH2110XMM |
| Alternate Part # | 6628C59G86 |
| UPC/EAN | 786685953786 |

