Square D ZB4BG014
SKU: CS1654701MPN: ZB4BG014
Head for key selector switch, Harmony XB4, black 22mm 3 positions stay put, key 520E, chromium plated metal bezel




$90.62
UnitAvailable on backorder
Product Details
KEY SELECTOR OPERATING
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | chromium plated metal |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB4 |
| Head Type | standard |
| Key Withdrawal Position | in any position |
| Mechanical Durability | 1000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Position Information | 3 positions ± 45° |
| Product Certifications | CSA# #BV# #LROS (Lloyds register of shipping)# #DNV# #GL# #UL listed |
| Product Or Component Type | head for key selector switch |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB4 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
| Standards | EN/IEC 60947-5-5# #UL 508# #GB 14048.5# #EN/IEC 60947-1# #CSA C22.2 No 14# #EN/IEC 60947-5-4# #EN/IEC 60947-5-1 |
| Type Of Keylock | Ronis 520E |
| Type Of Operator | stay put |
Specifications
| SKU | CS1654701 |
|---|---|
| MPN | ZB4BG014 |









