Square D ZB5AC24
SKU: CS4814225MPN: ZB5AC24
Head for non illuminated pushbutton, Harmony XB5, plastic, black, mushroom 30mm, 22mm, spring return

Contact us for pricing and availability
Product Details
Black 30mm Mushroom Pushbutton Head 22mm Spring Return
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Compatibility Code | ZB5 |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 5000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Product Certifications | UL listed# #DNV# #CSA# #LROS (Lloyds register of shipping)# #GL |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS4814225 |
|---|---|
| MPN | ZB5AC24 |










