Apollo Valves 18C5123150
SKU: CS3180866MPN: 18C5123150
¾” FNPT x ¾” FNPT Commercial ASME T\&P Relief Valve (3” Element, 150 psi)
Unit
2 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
remove
add
Product Details
FEATURES:
  • ASME Section IV Certified Capacity
  • ¾” through 2” NPT Connections
  • CSA Listed and Certified to ANSI Z21.22
  • 125 and 150 psig Set Pressures @ 210°F max
  • Coated Element Protects Against Corrosion
  • SS Elements (1-½” and 2”)