Eaton XTOE005CCSS
SKU: CS2709734MPN: XTOE005CCSSAlternate Part #: 3-2653-011AUPC/EAN: 786685412467
Eaton C440 electronic overload relay






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT Electronic Overload Relay - IEC, 1-5A, Selectable 10A, Class 10 ,20, 30, 45mm frame
Attributes
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 1-5A |
| Trip Type | Selectable 10 A, class 10 ,20, 30 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS2709734 |
|---|---|
| MPN | XTOE005CCSS |
| Alternate Part # | 3-2653-011A |
| UPC/EAN | 786685412467 |



